Katalóg produktov


Zobraziť všetok tovar


Rozšírené vyhľadávanie
Lasery
Šošovky/zaostrenie laseru PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Portasik Boris   
Nedeľa, 02 November 2008 13:56

Určujúcim faktorom zaostrenia je iset šošovka, s ktorou môžeme sústrediť (zaostriť) rozptýlené laserové svetlo do požadovaného bodu. Používajú sa dva druhy šošovky:

 
Sklenená šošovka:
Vysoká kvalita, závisí od presného rezu. Hlavná výhoda: je odolná voči teplu a sa nezohrieva.

 

Umelohmotná šošovka:
Kvalitné umelohmotné šošovky používané firmou Sola sa vyrábajú presným lisovacím procesom. Môžu byť používané až do +85°C teploty a držať svoj tvar. Oblasť použitia: hlavne laserové vodováhy.

 

 

 

 
Zabudovanie laseru PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Portasik Boris   
Nedeľa, 02 November 2008 13:54

Presnosť laserových vodováh počas dlhého obdobia je závislá od zabudovania. Laserové moduly môžu byť vstavané do otvoreného konca profilu, izolované od vonkajších vplyvov.

  

 

 

V Sola laserových vodováhach je dióda nalepená do vnútra a potom fixovaná v Grivory ®, " umelá hmota nasledujúceho tisícročia". Tento postup uzavierania umožňuje maximálnu ochranu pred prašným stavenisko.

 

 

 
Trieda laseru/Výstupný výkon PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Portasik Boris   
Nedeľa, 02 November 2008 13:50


Sola laserové prístroje odpovedajú 2. laserovej triede DIN-EN 60825-1. Táto technická norma sa môže používať len na laserové diódy s výstupným výkonom = 1 mW. Popri európskych DNI-EN štandardoch sú tiež americké FDA štandardy.


Upozornenie: 3. laserová trieda európskych štandard nie je identická k 3. americkej laserovej triede. V 2. laserovej triede sú tie isté stanovy. Každý laserový prístroj v tejto triedy by mal byť označený varovným symbolom a označenie tohto javu.

Posledná zmena na Nedeľa, 02 November 2008 13:53
 
Dosah laserov PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Portasik Boris   
Nedeľa, 02 November 2008 13:48
 

Viditeľnosť laserovej stopy závisí na vlnovej dĺžke a výstupnom výkone, ale hlavne svetelné podmienky. Sola určuje minimálny dosah pre svoje laserové prístroje v metroch (polomer - r) a to od bodu výstupu laserovej stopy po meraný bod (počas denného svetla).

  


 Upozornenie:

Pri laseroch s možnosťou rotácie sa udáva aj priemer (r).

 

 

 

 

 

 
Vlnová dĺžka laserových diód PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Portasik Boris   
Nedeľa, 02 November 2008 13:46

 Použité rozpätie laserového prístroja záleží hlavne na vlnovej dĺžke laserových diód. Táto vlnová dĺžka je meraná v nanometroch (nm . nižšie).

 Pre porovnanie:

 

 
Viac článkov...
«ZačiatokPredošlý12NasledujúcaKoniec»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL